Elbasan, gjykata cakton arrest me burg për Sotën

Kliko per me shume info

Gjykata e Elbasanit caktoi masën arrest me burg për shtetasin Orest Sota, i cili në datën 1 nëntor, në rrugën nacionale në fshatin Balldren, u kap pa leje drejtimi me mjetin “Land Rover” dhe gjatë kontrollit të mjetit iu gjetën dhe bllokuan një sasi e madhe eurosh, të cilat do t’i përdorte për likujdimin e faturave, por të pashoqëruar me dokumentin e origjinës.

Gjykata la në fuqi kërkesën e prokurorisë “arrest me burg” për Orest Sotën, i cili, sipas Lulzim Bashës, duke iu referuar “burimeve të sigurta”, është ndaluar nga një postbllok i policisë me dy dëshmi aftësie për drejtim automjeti në emër të Saimir Tahirit.

Kliko per me shume info

Avokati i Orest Sotës kërkoi hetim në gjendje të lirë për klientin e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.