Elbasan/ Arrestohen tre të rinj, iu gjendën lëndë narkotike

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

E.Liçi, 26 vjeç banues në Elbasan.

Kliko per me shume info

R. Beqiri, 19 vjeç banues në Elbasan.

D. Mama, 24 vjeç banues në Elbasan

Arrestimi i tyre, u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga efektivat e policisë në mjetin tip “Audi A3”, i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike e dyshuar “Cannabis Sativa”

LEXO EDHE:  Mbyllet marrëveshja, vajza nga Tirana përfundon në derën e serbit

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here