Tronditet Kruja, shpërthim eksplozivi në market, për herë të dytë

Kliko per me shume info

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur pas mesnatës në një market në Krujë.

Më datë 23.11.2017, rreth orës 01:05 në fshatin Zezë, Njësia Administrative Nikël i është vendosur një sasi e vogël lënde eksplozive dyqanit ushqimor të shtetasit Gëzim Meta 57 vjeç.
Nga shpërthimi janë shkaktuar dëme të vogla materiale.
Grupi hetimor po punon për identifikimin e autorit dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Kliko per me shume info

Materialet kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale” Shkatërrimi I pronës me eksploziv ” parashikuar në nenin 152 të Kodit Penal.

Mësohet se shpërthimi tek dyqani në fjalë ka ndodhur kësaj radhe për herë të dytë pasi pronës së 57-vjecarit i është vendosur tritol edhe më parë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.