U kap me drogë, deklarata befasuese e efektivit në gjyq: Ja çfarë nuk tregova kur hyra në polici

Kliko per me shume info

Ka befasuar me deklaratën e tij në sallën e gjyqit polici Fatmir Meço, i cili u arrestua nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), në bashkëpunim me Sektorin Kundër Narkotikëve në Policinë e Durrësit pas një hetimi disa mujor me metoda speciale, përfshirë edhe përgjimet.

Ne seancen e sotme i pandehuri Fatmir Meço ka pohuar se është përdorues, por nuk e ka deklaruar këtë fakt kur është futur në Polici.

Kliko per me shume info

“Jam përdorues i kanabis sativës. Para 2.5 vjetësh kam nisur punën në polici. Kur hyra në polici nuk e deklarova qe isha përdorues droge. Kisha detyrë si polic ruajtjen e Rendit dhe qetësisë publike, por une kam edhe nje jete private”- ka thene ai.

Trupi gjykues i perfaqesuar nga Petraq Curi vendosi si mase sigurie “arrest ne burg” per dy te arrestuarit per narkotike: Fitim Selaci dhe Fatmir Meco (efektivi i policise).

Gjykata e vlereson te ligjshem arrestimin e tyre dhe urdheroi te merret masa shtrenguese ajo e arrestit ne burg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.