E rëndë në Ukrahinë, avioni përplas rëndë furgonin në pistë

Kliko per me shume info

Përplasje në tokë mes një avioni të kompanisë Ukraine International Airlines dhe një furgoni në pistë, ka shkaktuar një kaos të vërtetë në aeroportin e Kievit.

Fatmirësisht nuk pati probleme të rënda vetëm dëme materiale. Protagoniste e këtij aksidenti një Boeing 737-800 e FlyUia Kiev-Charkiv.

Kliko per me shume info

Kur komandanti mori Ok për një manovër për tu nisur me krahët e tij avioni godet furgonin e shërbimit, në zonën e parkimit.

Fotografitë e aksidentit janë postuar në rrjetet sociale nga Igor Gummennyy.
Kompania më pas ka shpërndarë në Facebook një komunikatë për shtyp, duke sqaruar që nuk pati asgjë dëm tjetër përveç atij material dhe një vonese të vogël.
Gjithashtu për incidentin është hapur dhe një hetim./balkanëeb/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.