E rëndë në Pogradec, zjarri shkrumbon shtëpitë e dy vëllezërve (Foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pogradec, ku dy shtëpi janë shkrumbuar nga zjarri.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Leshnicë, ku dy vëllezërve u janë djegur banesat.
Fillimisht zjarri ka rënë në njërën nga shtëpitë, e më pas flakë janë përhapur edhe në tjetrën, pasi dy banesat ndodheshin shumë pranë njëra-tjetrës.

Kliko per me shume info

 

LEXO EDHE:  Rebelohet qytetari në Gramsh, kanos me thikë mjekun nga Tirana

Fatmirësisht nga zjarri nuk ka patur persona të lënduar, por dëmet materiale janë të mëdha në të dy banesat.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat zjarrfikëse, ndërsa uniformat blu kanë nisuer hetimet për zbardhjen e pliotë të shkaqeve të zjarrit.
“Më datë 01.11.2017, jemi njoftuar se në fshatin Leshnicë-Pogradec ka rënë zjarr, në banesat e shtetasve A.P dhe P.P (vëllezër) të cilat kanë qenë pranë njëra-tjetrës.
Nga të dhënat e para rezulton se dëme në njerëz nuk ka. Por si pasojë e zjarrit ka dëme materiale në të dyja banesat. Shkaqet e rënies së zjarrit ende nuk dihen”, thueht në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  AKU bllokon 52 kg mish, ja dënimi për pronarin e dyqanit

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here