E pabesueshme, 5.3 milionë paund për 4 karrike, ku qëndron sekreti i tyre

Kliko per me shume info

Këto 4 karrike tepër të rralla të dinastisë Ming pasi janë shitur në ankand për një shumë marramendëse prej 5.3 milion paund.

Karriget e palosshme Huanghuali, konsiderohen një kryevepër e mobiljeve të dinastive Ming dhe u nxorën në shitje për vetëm 150,000 paund raporton DailyMai.
Por, pas një lufte të ashpër të ofertës kineze, që nxiti edhe blerësit në Londër, karriket u shitën për 5,296,500 paund, më shumë se 35 herë nga çmimi i pritur.

Kliko per me shume info

Karriget janë bërë nga druri Huanghuali, që mendohet të jetë së paku 370 vjeçar./Lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.