E mitura shqiptare denoncon xhaxhain: “Më ka përdhunuar për 7 vite me radhë”

Kliko per me shume info

Një adoleshente me origjinë shqiptare ka denoncuar xhaxhain e saj pasi e akuzon për përdhunim.

17 vjeçarja, e cila jeton në Chalkida të Greqisë, ka deklaruar se xhaxhai i saj ka abuzuar me të për 7 vite me radhë.

Kliko per me shume info

Sipas Policisë fqinje dyshohet se vajza është përdhunuar nga xhaxhai u saj që nga viti 2009 deri më 2016 në shtëpinë e tij në Canetto dhe në shtëpinë ku jetonte adoleshentja.

Sipas mediave greke, e mitura ka tentuar të bëjë vetëvrasje një vit më parë në gjendjen depresive ku ndodhej.

Gjykata ndaj të akuzuarit ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” një herë në muaj në polici si dhe ka ndaluar daljen nga Greqia. Gjithashtu ai është ndaluar të komunikojë me mbesën e tij, e cila e ka denoncuar për përdhunim, por ky i fundit ka mohuar akuzat në adresë të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.