Dy termete të forta trondisin Turqinë dhe Greqinë

Kliko per me shume info

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Greqinë dhe Turqinë në orët e mbrëmjes së premte.

Tërmeti i parë me magnitudë 4.6 ballë u regjistrua 66 kilometra në perëndim të Kalamata-s.

Kliko per me shume info

Pak më vonë, një tërmet edhe më i fuqishëm ka goditur Turqinë. Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në perëndim të Turqisë.

Ende nuk ka të dhëna për të lënduar apo dëme materiale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.