Duma: Kanabisi po shkatërron ekonominë shqiptare

Kliko per me shume info

Në fjalën e saj në foltoren e Kuvendit, duke folur në lidhje me pr.ligjin për titujt e pronësisë mbi tokat bujqësore, deputetja e PD, Grida Duma ka deklaruar se dhënia e titujve të pronësisë është e vonuar dhe se mazhoranca po kërkon ta shtyjë dhe një vit këtë çështje.

Gjithashtu Duma ka theksuar se problemi nuk janë titujt e pronësisë, por kanabisi i cili sipas saj po shkatërron ekonominë shqiptare.

Kliko per me shume info

Grida Duma ka deklaruar se tokat bujqësore janë dhënë për mbjellje dhe kultivim të kanabisit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.