EMRI – Identifikohet polici që u kap duke nxjerrë nga magazina 1 ton drogë në Velipojë

Kliko per me shume info

Foto Ilustruese
Sekuestrohet 1 ton kanabis në Velipojë në fshatin Vilun. Sipas te dhenave te para mesohet se kanabisi u kap në kohën kur po ngarkohej në gomone.

Mesohet se një efektiv policie është vënë në pranga, pasi ishte duke nxjerrë sasinë e drogës nga magazina. Polici i vendosur ne pranga mesohet se eshte shtetasi Prel Zylja.

Kliko per me shume info

Ai eshte mbajtur ne pergjim per disa jave dhe pikerisht nga kjombikqyrje eshte arritur te behet edhe arrestimi i tij. Në operacion marrin pjese forcat e FNSH dhe Policia e Shkodrës.

Arrestim i policit është kryer gjatë aksionit ku u sekuestruan mbi 1 ton kanabis në Vilun të Velipojës pranë Plazhit, ndërsa po ngarkohej në një gomone për t’u trafikuar drejt Italisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.