Kush janë dy vëllezërit kuksianë që u zunë mat, u kapën në makinë me drogë

Policia arreston dy vellezerit kuksiane te cilet merreshin me shitje lendesh narkotike.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

Kliko per me shume info

1-Jetlind Matmuja, 28 vjeç, banues në fshatin Breglumë, Kukës.

2-Kismet Matmuja, 27 vjeç, banues në Kukës.

LEXO EDHE:  Djali 11- vjeçar që bllokohet në plazhin e Adelaidës

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi këta shtetas në afërsi të spitalit, janë kapur në tentative për ta shitur lëndë narkotike.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Ford Focus”, ju gjetën dhe ju sekustruan rreth 2.5 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa, në pjesën e bagazhit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua dhe automjeti tip ” Ford Focus”, në pronësi të shtetasit Jetlind Matmuja.

LEXO EDHE:  Rikthehet si funksionar shteti, ja posti i ri i Haki Çakos

Materialet hetimore i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë Pranë Gjykatës Shkallës së Parë Kukës, për veprën penale “Prodhimit dhe shitjes së lëndës narkotike, në bashkëpunim” parashikuar nga neni 283/2, i K.Penal.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here