Kokainë nga Shqipëria në Itali, në bandë edhe një grua shtatzënë. Ja ku e fshihte drogën

Kliko per me shume info

Dalin detaje të reja nga aksioni i finalizuar dje në Itali, ku u arrestuan 26 persona, mes të cilëve edhe shqiptarë.

Mediat italiane, raportojnë sot se nga 26 të arrestuarit, 21 u lanë në burg, 5 me arrest shtëpie. Mes tyre, 19 janë italianë dhe 7 shqiptarë, 4 prej të cilëve banues në Shqipëri dhe mbanin kontaktet me pjesën tjetër të bandës përtej detit.

Kliko per me shume info

Mes anëtarëve të bandës ka qenë edhe një grua shtatzënë, e cila përdorej për të maskuar transportin e drogës.

Bëhet fjalë për një grua italiane, e cila tentonte t’i shmangej kontrolleve doganore në doganën e Barit, duke e fshehur drogën në pjesën e barkut, nën rroba.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.