Operacioni më i madh antidrogë në kufi me Shqipërinë, arrestohen tre skafistët

Kliko per me shume info

Operacioni më i madh në historinë e Rojës Bregdetare u përfundua me sukses”. Kështu shkruajnë mediat greke, pas një aksioni ku një gomone u pikas në ujërat në veri të Korfuzit dhe më pas është përndjekur deri në brigjet e ishullit Tzia, Athinë.

Referuar mediave greke mësohet se operacioni i zhvilluar nga ajri dhe toka kishte si qëllim ndalimin e gomones me tre motorë nga 350 kuaj, e ngarkuar me një sasi të madhe hashash dhe drejtohej nga tre persona që më pas janë prangosur.

Kliko per me shume info

Në këtë operacioni, i cili ka nisur prej 48 orësh janë përshirë njësia e anti-drogës, policia kufitare me mjete tokësore, detare e ajrore të forcave speciale.

Nuk bëhen ende të ditur nënshtetësitë e personave të arrestuar si dhe sasia e drogës së sekuestruar./klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.