Përfundon përkthimi i dosjes ‘Habilaj’, ministrja e Drejtësisë: Sot i dërgohet Prokurorisë

Kliko per me shume info

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tha sot se ka përfunduar përkthimi i dosjes voluminoze të “Habilajve”, që ishte dërguar nga autoritetet italiane.

Ministrja thotë se dosja e përkthyer pritet ti dërgohet Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Kliko per me shume info

Gjatë një aktiviteti ku merrte pjesë, ministrja është shprehur se për përkthimin e dosjes voluminoze me mbi 1800 faqe, Ministria e Drejtësisë kishte 10 ditë kohë dhe ka zbatuar rregulloren.

“Ne kemi kryer të gjitha procedurat sipas ligjit dhe besoj sot do t’ia transmetojmë Prokurorisë. Dosja na ka ardhur para gati dhjetë ditësh. Ka përfunduar përkthimi dhe do ta dorëzojmë sot”, tha Gjonaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.