Dorëheqja e deputetit, sqarohen shkaqet e dorëzimit të mandatit/ “Nuk u largova për arsye personale por politike”

Kliko per me shume info

Bujar Muça, deputet i PDIU-së, ka depozituar në KQZ një kërkesë ku kërkon heqjen dorë nga mandati i deputetit.

Por kërkesa nuk është pranuar nga KQZ për mungesë kompetence.

Kliko per me shume info

Por në letrën drejtuar KQZ, e cila pritet të depozitohet në Kuvend, sqarohen shkaqet e dorëheqjes, që nuk kanë të bëjnë me çështje personale, por politike.

Ai në kërkesën që i ka dërguar KQZ-së shkruan se forca politike që përfqëson nuk i ka dhënë hapësira për mbajtjen e premtimeve.

Nëse do të pranohet kërkesa për lënien e mandatit, vendin e tij e zë Elena Xhina.

1 COMMENT

  1. Vini Tak camin te lagjes vullnetarI hajdut fiqsh ullishte deri 90 me 4 klase fillore drejtor mjekes ne partin e sali shpelles e te cameve pas 90 pushtoi fushen e futbollit te lagjes vullnetari e ka shit 3 her si prone te babes tije nga cameria dhe vodhi cimento sa deshi me qent e pd ne fuqi dhe ka bere 3 vila ne fushe te futbollit keto jan zagaret e pd te pas 90

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.