Pensionisti ka vizituar 852 vende në të gjithë botën, shpërblehet me titull

Kliko per me shume info

Don Parrish, 73 vjeç nga Çikago, udhëtoi për herë të parë jashtë shtetit në Gjermani në vitin 1965. Ai ka udhëtuar në 852 vende në të gjithë globin, duke përfshirë të gjitha 193 territoret e Kombeve të Bashkuara dhe madje edhe Korenë e Veriut.

Dhe pasi arriti në Conway Reef jashtë brigjeve të Fixhit, njeriu nga SHBA Don Parrish është emëruar si njeriu më i udhëtuar në botë.

Kliko per me shume info

Për të hyrë në vendin e largët, që është 280 milje nga ishujt kryesorë, Z. Parrish lëshoi ​​një varkë së bashku me një udhëtar tjetër.

Parrish ka qenë gjithashtu në Ishullin e Pashkëve, Madagaskar dhe Somali./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.