Djali i Toto Riina dedikim prekës bosit famëkeq

Bosi famëkeq i Cosa Nostra-s, Toto Riina ndodhet ne prag te vdekjes dhe lajmi eshte perhapur gjeresisht ne mediat italiane.

Salvatore Riina, lindi më 16 Nentor të vitit 1930 dhe sot ai mbush plot 87 vjeç.

Kliko per me shume info

Sipas mediave italiane, ai ka rënë në koma prej ditësh pas dy operacioneve qe ka bere.

LEXO EDHE:  Kapet furgoni me drogë në Fier, 6 persona përfundojnë në polici

Prokurori dhe Ministri i Drejtësisë Andrea Orlando nënshkruan lejen që fëmijët të mund të ishin pranë tij në momentet e fundit të jetës.

“Për mua ti nuk je nuk Toto Riina, ti je baba im dhe kjo është një ditë e trishtuar për mua, por është e rëndësishme që të mund të uroj gëzuar ditëlindjen baba.

LEXO EDHE:  Kapet furgoni me tre kuintal kanabis në Fier

Të dua shumë, Salvo yt”.Kështu ka shkruar në faqen e tij të Facebook Salvo Riina, i treti i katër djemve të Totò Riina dhe Ninetta Bagarella.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here