Djali i George Soros takohet kokë më kokë me Edi Ramën në Tiranë

Kliko per me shume info

Djali i multimiliardierit amerikano-hungarez, George Soros, i cili ndodhet prej 2 ditësh në Shqipëri, së fundmi ka zhvilluar një takim edhe me kryeministrin Edi Rama.

Kliko per me shume info

Ky takim është bërë publik nga vetë djali i manjatit, Alex Soros, i cili ka publikuar një foto nga takimi në Kryeministri me Ramën.

Në mbishkrim të foto, Alex Soros, shkruan: “Ishte një takim i mrekullueshëm me vizionarin Edi Rama, në Tiranë, në një nga zyrat më unike dhe më speciale që një zyrë e kreut të qeverisë mund të ofrojë”, ndërsa shton epitetet për Ramën si artist, shkrimtar dhe basketbollist profesionist.

Kujtojmë se vizita e Alex Soros, vjen në një kohë kur qeveria Rama 2 ndodhet në kushte aspak të favorshme, nga publikimi i skandaleve të ndryshme.

George Soros ishte një nga financuesit e reformës në drejtësi dhe ekspertë të Fondacionit dhanë kontribute në hartimin e një drafti, i cili në mbi 70 % të tij u rrëzua nga Komisioni i Venecias.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.