EMRI dhe FOTO/ Kush është i riu që tentoi të vetëdigjej para parlamentit, si e shpëtoi policia

Tenton të vetëdigjet para Parlamentit një 35 vjecar. Saimir Zalli nga Lezha është personi që u shpëtua nga policia pasi tentoi ti japë fund jetës për probleme familjare.

Saimir Zalli kishte disa minuta që qëndronte para parlamentit dhe kërcënonte se do vetëdigjej. Por, ka ndërhyrë policia dhe i riu nuk ka mundur ta finalizojë aktin ekstrem.

LEXO EDHE:  Dhunë në Vlorë, i papunë e me probleme mendore, rreh gruan në sy të fëmijëve
Kliko per me shume info

Por kjo nuk është hera e parë që Saimir Zalli ndërmerr një veprim për të vrarë veten. Tre javë më parë 35-vjeçari tentoi të hidhej nga vinçi. Mësohet se i riu është në depresion për shkak të problemeve me gruan.

Më 16 tetor për 2 orë ka qëndruar mbi një vinç në qendër të kryeqytetit, duke paralajmëruar se do të hidhej.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here