Dhunë në stadiumin e Laçit, tifozi i mbuluar në gjak

Kliko per me shume info

Rikthehet dhuna në stadiumet shqiptare. Përfundimi i ndeshjes së futbollit e luajtur të shtunën mes Laçit dhe Kukësit me fitoren e verilindorëve u shoqërua me dhunë nga ana e dy tifozërive.

Ndeshja solli tension dhe përplasje jo vetëm në fushën e lojës, por edhe në shkallët e stadiumit. Tifozët e Kukësit, të cilët kishin udhëtuar për të ndjekur skuadrën e tyre, pas përfundimit të takimit u sulmuan me gurë dhe sende të forta nga tifozët kurbinas.

Kliko per me shume info

Emisioni sportiv “Fair Play” në News24 publikoi pamjet e rënda të dhunës në stadium dhe momentet kur tifozët kurbinas sulmojnë nga jashtë stadiumit tifozët kuksianë. Në video shfaqen breshëritë e gurëve që vinin nga jashtë stadiumit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.