Keni dhimbje gjunjësh? Provoni të pini këtë lëng “magjik”

Kliko per me shume info

Dhimbet e gjunjëve kthehen në problem shqetësues nëse nuk trajtohen menjëherë dhe në mënyrën e duhur.

Përpos kurimit nga ana mjekësore, ekzistojnë edhe metoda alternative për të reduktuar dhimbjet.

Kliko per me shume info

Nëse dhimbja nuk është shkaktuar nga ndonjë aksident, atëherë ky është trajtimi i duhur.

Përbërësit:
4 lugë gjelle fara sesame
2 lugë gjelle xhelatin
8 lugë gjelle fara liri
1 lugë gjellë mjaltë
2 lugë gjelle fara kungulli
3 lugë gjelle rrush të thatë

Përgatitja
Pastroni farat mirë dhe të gjithë përbërësit vendosni në një blender. Vendosni përzierjen në një enë të thellë dhe futeni në frigorifer. Hani nga një lugë nga kjo përzierje para mëngjesit dhe para drekës.
Shumë shpejt do të hetoni që dhimbja e gjunjëve do të zhduket.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.