Detajet/ Kreu sulmin tragjik në Teksas, autori ishte arratisur nga psikiatria

Kliko per me shume info

Të tjera detaje janë zbuluar nga sulmi i së dielës ku mbetën të vrarë 26 persona në një kishë në Teksas.

Mësohet se autori i cili shkaktoi tragjedinë ishte arratisur nga një klinikë e shëndetit mendor në vitin 2012.

Kliko per me shume info

Sipas një raporti policor të publikuar nga mediat zyrtarët e El Pasos në Teksas që arrestuan Devin Kelley pesë vjet më parë, thanë se ai ishte “një rrezik për veten dhe të tjerët”, raporton BBC.

Kelley ishte dërguar në spital pasi ai ishte gjykatës për sulm ndaj ish-gruas së tij.

Po ashtu në raportin policor thuhet se ai ishte duke u përpjekur të kryejë kërcënime me vdekje kundër ish-zinxhirit të tij komandues ushtarak, të cilët i akuzonte për përjashtimin e tij nga Forcat Ajrore të SHBA-ve.

Zyrtarët policor po ashtu thonë, se akuza e sulmit duhet ta kishte ndaluar ligjërisht atë nga zotërimi i armëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.