Denoncimi/”Parate e droges shkojne ne ndertim dhe banka”!

Kliko per me shume info

Kryedemokrati Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se poperdor buxhetin per te pastruar parate e droges. Duke folur nga selia e PD, Basha deklaroi se sot nuk është më problem mbjellja e hashashit, por investimi i parate të drogës në biznese.

Sipas tij, krimi po zhvendoset në sistemin financiar dhe në fushën e ndërtimit.
“Një biznes i vogël që fërgon peshq buzë detit, nëse kalon xhiron prej 2 milionë lekë në vit duhet të paguajë TVSH. Klement Balilaj dhe Santa Quaranta, pra hotelet me 5 yje nuk do të paguajnë taksa për 10 vite dhe TVSH do ta kenë vetëm 6 %”, tha Basha.
Po ngrihen hotelet e drogës dhe po ngrihen me lejen e Edi Ramës, tha Basha.

Kliko per me shume info

Lideri demokrat deklaroi se pr/buxheti i shtetit nuk do të votohet në parlament, dhe kjo eshte më e pakta që do të bëjë opozita.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.