Denoncimi/ Rama maipulon Dosjen “Habilaj” në favor të Saimir Tahirit

Kliko per me shume info

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar fort sot menjëherë pasi Ministrja e Drejtësisë Etlida Gjoni, e deklaroi se është përkthyer dosja “Habilaj” dhe tashmë është dërguar në Prokurori.

Përmes një reagimi në Facebook, ish-kryeministrit Berisha deklaron se dosja është përkthyer keq dhe kjo është bërë me urdhër të Ramës.

Kliko per me shume info

Ja çfarë shkruan Berisha:

Punonjësi dixhital denoncon, manipulimin e përkthimit nga Rama me Don Agaçion të dosjes Tahiri – Habilaj!

I bëj thirrje prokurorisë së përgjithshme të hetojë këtë denoncim dhe të verifikojë saktësinë e përkthimit. sb

“Pershendetje Doktorr,jam punonjes ne ministrine e drejtesise dua te ju informoj se ne perkithimet e dosjes ster voluminoze Habilaj Tahiri te ardhur nga Italia me regjistrimet e bisedave te bandes ka futur duart thelle edhe kryeministri Rama.Gjithçka esht bere nden mbikqyrjen e rrepte te zyres se tije dhe konkretisht te sekretarit te pergjithshen Engjell Agaçi te cilit i dergohej cdo fashikull para se te pranohej si perfundimisht i perkthyer.Ketu peshperitet gjersisht se dosja esht redaktuar pra manipuluar ne favor te Sajmir Tahirit.Ju lutem anonim sepse gjthe keto dite ketu ne ministri esht terror i vertata mr respekt per ju.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.