Denoncimi/ Manipulohet përkthimi i dosjes Habilaj-Tahiri

Kliko per me shume info

 

Kliko per me shume info

Një tjetër denoncim është bërë sot nga ish-kryeministri Sali Berisha, sipas të cilit përkthimi i dosjes Habilaj-Tahiri është manipuluar.

Në një postim në rrjetet, Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili thotë se është një punonjës në ministrinë e Drejtësisë.

Në mesazhin e tij, qytetari shkruan se në përkthimin e dosjes në fjalë ka ndërhyrë edhe vetë kryeminsitri Rama dhe gjithçka është bërë nën mbikqyrjen e rreptë të zyrës së tij dhe sekretarit të përgjithshen Engjell Agaçi.

Postimi i plotë:

Punonjesi dixhital denoncon; manipulimin e perkthimit nga Rama me Don Agaçion te dosjes Tahiri – Habilaj!

I bej thirrje prokurorise se pergjithshme te hetoje kete denoncim dhe te verifikoje saktesine e perkthimit. sb

“Pershendetje Doktorr,jam punonjes ne ministrine e drejtesise dua te ju informoj se ne perkithimet e dosjes ster voluminoze Habilaj Tahiri te ardhur nga Italia me regjistrimet e bisedave te bandes ka futur duart thelle edhe kryeministri Rama.Gjithçka esht bere nden mbikqyrjen e rrepte te zyres se tije dhe konkretisht te sekretarit te pergjithshen Engjell Agaçi te cilit i dergohej cdo fashikull para se te pranohej si perfundimisht i perkthyer. Ketu peshperitet gjersisht se dosja esht redaktuar pra manipuluar ne favor te Sajmir Tahirit. Ju lutem anonim sepse gjthe keto dite ketu ne ministri esht terror i vertata mr respekt per ju.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.