Denoncim/Berisha: 60 nxënësit në Shupenzë, kaldajat u vunë nga kryebashkiaku i PS Dibër

 

 

Kliko per me shume info

Të tjera detaje dalin nga ngjarja e rëndë që ndodhi dy ditë më parë në Bulqizë, ku disa nxënës u helmuan nga tymi që nxori kaldaja e shkollës në Shupenzë.

Një denoncim ka shkuar sot në adresë të ish kryeminitrit Sali Berisha, ku mësuesi i shkollës, i cili ndërhyri për t’ju dhënë ndihmë nxënësve të tij, ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

LEXO EDHE:  A do të rikandidojë Erion Veliaj si kryetar bashkie? Ja çfarë thote Kryeministri Rama

Ndërkohë, qytetari tjetër i raporton Berishës se kalajda u vendos nga kryetari i Bashkisë, Lefter Alla.

MESAZHI I BERISHËS

Qytetaret dixhital informojne:

Mësuesi i helmuar në Shupenzë është në gjendje të rëndë dhe se kaldajën në shkolleë e vendosi kryetari i Partisë kanabiste! sb

Mgjesi Pro Dr. Sali Berisha. Para dy ditësh u helmuan 60 nxënës në shkollën e Shupenzës për mos funksionimi i kaldajave nuk ka qenë gaz po ka qenë tym sepse kur kanë vendosur kaldajat nuk i kanë vendosur tamam. Mësuesi 43 vjec është në gjendje kritike për jetën. Pa verifikuar mirë asnjë nxënës mos shkojë në shkollë. Me rrespekt…

LEXO EDHE:  Zbulohet e-maili/ Ambasadori Lu i kërkoi Adriatik Llallës që të mbronte ‘Bankers Petroleum’...

Përshëndetje zoti Berisha!

Dua t’ju bëj me dijeni se kaldajat në shkollën e Shupenzës i ka vendosur kryetari i PS Lefter Alla.

berishaaaaaaa

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here