Demi Lovato, paditet nga këngëtari spanjoll

Kliko per me shume info

Demi Lovato është ndër këngëtaret e paditura nga këngëtari Jaime Ciero, i cili pretendon se kënga “Let It Go” nga filmi i “Disney”, “Frozen” është kopjuar nga kënga e tij, “Volar”.

Ylli 25-vjeçar ka regjistruar këtë hit muzikor pas publikimit të filmit të animuar në 2013 dhe madje e ka përfshirë këtë version në albumin “Demi”.

Kliko per me shume info

Tashmë Demi është përfshirë në çështjen ligjore të Ciero bashkë me artistet me famë botërore se kjo këngë është frymëzuar nga kënga e tij “Volar”. Ai ka paditur Demi, Idina Menzel, e cila ka performuar këngën dhe kompaninë “Tha Walt Disney”.

Ciero ka kërkuar që të ndahen përfitimet e bëra nga ky film.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.