Dekonspirimi i kapjes së tre ish-zyrtarëve të policisë, Rama jep lajmin e rëndë për Xhafën

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ministri i Brendshem Fatmir Xhafa do te depozitoje diten e premte nje kallezim penal per dekonspirimin e aksionit te policise per arrestimin e 3 ish zyrtareve te larte.

“Për rastin konkret s’dua të bëj replika me opozitën, opozita është në një proces të vetin dhe nëse ka një subjekt që është dukshëm në drejtim të paditur dua ti them që ministri i Brendshëm nesër besoj do të bëjë kallëzim penal për të kërkuar një hetim të plotë për dekonspirimin e sekretit hetimor në rastin konkret duke përfshirë të gjithtë ata që kanë pasur dijeni përfshirë dhe vetveten dhe duke vënë në dispozicion të organeve të hetimit ë gjithë gatishmërinë e palës që përfaqëson, pushtetit ekzekutiv duke kërkuar që të vihen në gatishmëri për hetimin dhe të tjerët….personat ne dijeni per operacionin. Do kerkoje hetim, me nje kallezim penal per dekonspirim.

Kliko per me shume info

Do vere ne dispozicion te hetimit vetveten dhe palen qe ka pasur dijeni per kete operacion qe jane nje numer shume i kufizuar, se jemi ne nje situate qesharake..Eshte mundesia te behet hetimi ne rastin konkret per te shkuar drejt dekonspiruesit se kjo histori nuk mund te vazhdoje keshtu”.

1 COMMENT

 1. Ka merdhif ky muhabet, me vjen keq per ju, ishit e vetmja shprese per Shqiperin.
  E keni dhjer fare, nga xhuvani te kokdhima, shukriu e tjer plot.
  Nga e gjete ate tufe me derra?!

  Dikur ju kam kerku nje autograf, dikur kisha shpresa qe do benit diçka.
  Dhe lulushi do kish qeveris shum me mir, per t’vetmen arsye se do kish pas nje opozit qe do i kerkonte llogari.
  Sot ju them, jeni njesoj, dhe shum me keq.
  Nuk lat njeri pa fut n’burg, mbyllet kufinjt duke len t rinjt pa prespektiv, t pakten jasht do vidhnin do shisnin droge do benin lek, njesoj si qeveria juaj po ben.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.