Deklarata e gazetarit: Mosveprimet e Prokurorisë kanë ndihmuar grupet kriminale

Kliko per me shume info

I ftuar në emisionin “Arena”, gazetari Basir Çollaku, duke komentuar lajmet më të fundit të publikuara, ku pritet arrestimi i tre zyrtarëve të policisë, është shprehur se vetë Prokuroria ka lidhje me agravimin e situatës krimianle në Shqipëri.

“Mosveprimet e Prokurorisë kanë ndihmuar grupet kriminale. Ka raste kur Prokuroria ka prova dhe e lë të livadhisë të dyshuarin dhe të shkatërrojë prova, siç dhe ka raste të kundërta, ku nuk ka mjaftueshëm prova dhe kapet i dyshuari. Nuk e di çfarë duhet më tepër për Prokurorinë, për rastet e fundit”, deklaroi ndër të tjera, Basir Çollaku.

Kliko per me shume info

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.