Dy shokë të dehur në makinë, pasagjeri i hap telashe vetes me veprimin ndaj Policisë

Arrestohen në flagrancë dy shtetas, teksa njëri prej tyre drejtonte mjetin në mënyrë të parregullt dhe shtetasi tjetër (pasagjer në këtë mjet) në gjendje të dehur, kundërshtoi me dhunë punonjësit e Policisë gjatë kryerjes së detyrës.

Njoftimi i Policise:

Kliko per me shume info

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve : Dhimitër Zerellari, 20 vjeç dhe Soleo Lame, 22 vjeç, të dy banues në Çërravë-Pogradec.

LEXO EDHE:  Grafiku i FMN/ Shqipëria më e zellshmja me PPP-të në rajon, Ballkani, modeli më i keq

Më datë 21.11.2017, shtetasi Dhimitër Zerellari, është kapur nga shërbimet duke drejtuar në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi mjetin tip “Mercedes-Benz” me targa PG2771B pa dokumentacionin përkatës.

Ndërsa shtetasi Soleo Lame ishte pasagjer në këtë mjet, i cili gjithashtu në gjendje të dehur ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë gjatë shoqërimit për në Komisariat.

LEXO EDHE:  Thellohet skandali i tenderave të nipit të Sadri Abazit/ Flet inxhinieri: Më është keqpërdorur diploma

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprat penale : “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga nenet 291 e 236/2 të Kodit Penal.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here