Debati në parlament, Rama bën përgjegjës Zamir Manen për fëmijët e Bulqizës

Kliko per me shume info

Pas pamjeve të rënda që dolën nga reportazhi i Le Iene me fëmijët që ngarkonin krom në Bulqizë, kryeministri Edi Rama arriti ta devijojë debatin kur vuri në dyshim materialin e gazetarëve italianë.

Rama fillimisht tha se filmimet ishin shumë të vjetra, më pas kërkoi ndjesë, por nuk mbajti asnjë përgjegjësi për atë që ndodhte në Bulqizë.

Kliko per me shume info

I provokuar nga akuzat e Lulzim Bashës në parlament, kryeministri foli për fëmijët e Bulqizës, por sërish nuk mbajti qëndrim. Kësaj radhe, ia la përgjegjësinë biznesmenit Zamir Mane, kur iu drejtua Lulzim Bashës me këto fjalë:

“Dhe meqë ma përmende këtë Bulqizën disa herë, pyete shokun tënd Zamir Manen. Pyete për investimet në miniera, pyete për sigurinë në miniera, pyete për ndryshimin rrënjësor që ka ndodhur atje! Pyete për shkollën profesionale të të rinjve që mësojnë zanatin. Natyrisht pyete edhe për fëmijët. Dhe ça do të të thotë ai?” u shpreh Rama, që sapo ka nisur mandatin e dytë si kryeministër i Shqipërisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.