Dalin pamjet/ Ja si i grabiste shqiptari i armatosur zyrat e postës në Itali

Kliko per me shume info

Një shqiptar dhe një italian janë arrestuar sot si autorë të grabitjes me armë e maska të zyrave postare në Itali.

Në videon e publikuar duken të dy autorët sesi nën kërcënimin e armëve arrijnë të marrin paratë nga zyrat e postës.

Kliko per me shume info

NGJARJA

Karabinierët e kompanisë Rivoli arrestuan dy autorët e dyshuar të grabitjeve të zyrave postare të Alpignano dhe Grugliasco. Ata kishin plaçkitur edhe një supermarket në Torino ndërsa kanë shtënë me armë disa herë nëpër qytet.

Arber Metalia, një 29-vjeçar shqiptar dhe 39-vjeçari italian Emanuele Ravanetti, që jetonin në Lavagna, në provincën e Genovës, përfunduan në pranga. Gjykata e Torinos, me kërkesë të prokurorisë, lëshoi një urdhër arresti për dy autorët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.