Dalin pamjet/ Ja si i grabiste shqiptari i armatosur zyrat e postës në Itali

Një shqiptar dhe një italian janë arrestuar sot si autorë të grabitjes me armë e maska të zyrave postare në Itali.

Në videon e publikuar duken të dy autorët sesi nën kërcënimin e armëve arrijnë të marrin paratë nga zyrat e postës.

Kliko per me shume info

NGJARJA

Karabinierët e kompanisë Rivoli arrestuan dy autorët e dyshuar të grabitjeve të zyrave postare të Alpignano dhe Grugliasco. Ata kishin plaçkitur edhe një supermarket në Torino ndërsa kanë shtënë me armë disa herë nëpër qytet.

LEXO EDHE:  Xhaxhai i Ardit Gjoklajt paralajmëron Erjon Veliajn: Gjaku i 17-vjeçarit nuk do të falet

Arber Metalia, një 29-vjeçar shqiptar dhe 39-vjeçari italian Emanuele Ravanetti, që jetonin në Lavagna, në provincën e Genovës, përfunduan në pranga. Gjykata e Torinos, me kërkesë të prokurorisë, lëshoi një urdhër arresti për dy autorët.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here