Dalin pamjet e gomones me 1.6 ton kanabis

Kliko per me shume info

Mediat greke vazhdojnë t’i kushtojnë vëmendje kapjes së gomones me 1.6 ton kanabis e nisur nga brigjet shqiptare. Tv Skai publikon për herë të parë pamjet e gomones së kapur nga policia, ku shihen qartë edhe shenjat e plumbave që kanë goditur mbi të.

Gjatë operacionit policia hapi zjarr ndaj gomones, duke plagosur edhe një prej trafikantëve shqiptarë. Gomonia është 12 metra e gjatë dhe e pajisur me tre motorë të fuqishëm. Në kuadër të këtij operacioni i cili nuk ishte i rastësishëm, policia arrestoi 11 persona, katër prej të cilëve ishin shtetas shqiptarë.

Kliko per me shume info

Gomonia ishte nisur nga brigjet pranë Himarës. Mediat greke thonë se droga i përkiste një grupi kriminal të strukturuar, ku janë të përfshirë shtetas shqiptarë, grekë dhe italianë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.