Daçiç: Serbia nuk do ta njohë Kosovën për të hyrë në BE

Kliko per me shume info

‘Anëtarësimi i plotë në BE është një prioritet i politikës së jashtme absolute për Serbinë, por Beogradi nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës si kusht për anëtarësimin në BE’.

Kështu tha në Buenos Aires, ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç, ku ndodhet për një vizitë zyrtare.

Kliko per me shume info

Ai theksoi se për Serbinë është me rëndësi të veçantë mbështetja që Argjentina i jep asaj në përpjekjet për të ruajtur sovranitetin dhe integritetin territorial, transmeton Klan Kosova duke iu referuar mediave serbe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.