Çim Peka: Rama frikacak ndaj mediave të huaja, i fortë me mediat e Tiranës

Tërheqja e kryeministrit Edi Rama, pas deklaratave fillestare ndaj reportazhit të televizionit italian, për Bulqizën, tregoi edhe një herë sa inferior është kryeministri jonë përballë mediave përtej Adriatikut. Kështu e komentoi Çim Peka, i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net të moderuar nga alen Xhelili.

Kliko per me shume info

Peka tha se Rama tregoi se është inferior dhe u trembet mediave përtej Adriatikut, ndryshe nga sjellja e tij me mediat në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Dash Shehi: Rama ka vetëm një armik

E gjitha kjo tha Peka ndodh vetëm për një arsye, pasi ram,a nuk ka mundësi të kontrollojë mediat e huaja.

‘Ajo që më erdhi keq është se edhe dje Rama vazhdoi të gënjejë. Ndërkohë ajo që më bën përshtypje, është se Rama ndihet inferior ndaj mediave përtej Adriatikut, pasi nuk mund ti kontrollojë dot ato’, tha Peka.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here