Byroja nuk dënoi Ndreun, reagon ashpër Salianji: Ruçi nuk është aq i virgjër sa hiqet, nuk llogaris asnjë dordolec

Kliko per me shume info

Pas vendimit të Byrosë për të mos dënuar deputetin e Partisë Socialiste Pjerin Nren, ka reaguar deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji.

Sipas tij kjo nuk është një çështje personale. Ai thotë se nuk llogarit asnjë dordolec pa personalitet dhe mbron parimet, por këto të fundit u thyen nga maxhoranca.

Kliko per me shume info

Vendimi tregon që Ruçi nuk është as aq i virgjër sa hiqet gjatë seancave.Kjo nuk është çështje personale, se përveçse nuk llogaris asnjë lloj dordoleci pa personalitet, do mbroj çdo parim deri në fund. Edhe në këtë rast mbrojta parimin dhe u pa qartë se disa përjashtohen se kërkojnë te drejtën e fjalës, disa mbrohen se bëjnë karikaturën e krimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.