Burrë e grua zihen në mes të Tiranës, policia lëshon urdhër mbrojtje

Kliko per me shume info

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë teksa çifti i bashkëshortëve kanë ushtruar dhunë ndaj njëri – tjetrit.

Pasi dhunuan njëri – tjetrin çifti shkojnë në Komisariatin e Policisë Nr. 1 në Tiranë, aty ku kanë kërkuar urdhër mbrojtje.

Kliko per me shume info

Njoftimi i Policisë:

Më datë 03.11.2017, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasit (bashkëshortët) D.Th dhe S.B, vjeç 44 e 37, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në banesë, kanë ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj njëri – tjetrit.

Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.