Bulqizë/ Vdekja e minatorit, Aktivisti ka një mesazh

Vdekja e një minatori ditën e djeshme në Bulqizë ka sjellë reagime të forta të shoqërisë civile, por edhe të shoqatave të minatorëve.

Kliko per me shume info

Një nga më aktivët është Zirkon Disha i cili ditën e sotme ka protestuar para sallës plenarë të Kuvendit për vdekjen e minatorit në Bulqizë.

Ai ka improvizuar një veshje që mbajnë zakonisht minatorët dhe ka lëshuar akuza për mediat që nuk i kanë kushtuar shumë vëmendje kësaj ngjarje, por veshjes së kryeministrit.

LEXO EDHE:  “S’ka bir nëne”, Tahiri shantazh Ramës? Kryeministri: E njoh mirë të kuptoj kush është “biri i kurvës’

“Mediat i kushtojnë më shumë kohë “jakamotove” të kryeministrit se krimit dhe mjerimit që ka zënë toka dhe nëntoka e Bulqizë”,- shkruan ndër të tjera Zirkon Disha.

Më poshtë postimi i plotë:

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here