Buffon merr vendim: Tërhiqem nga futbolli në fund të sezonit

Gigi Buffon ka konfirmuar këtë të hënë se në fund të sezonit do të tërhiqet nga futbolli i luajtur, edhe pse këtë e bën duke lançuar një sfidë që deri më sot i ka mbetur veçse ëndërr: të fitojë Championsin.

“Me shumë mundësi do t’i jap fund pas këtij sezoni, – ka shpjeguar kapiteni i Juventusit. – Jam i qetë, nuk kam aspak frikë nga largimi prej futbollit. Thjesht jam kurioz për jetën në vijim, por nuk kam frikë t’i them lamtumirë futbollit”.

LEXO EDHE:  E keni bërë gabim, mënyra e duhur për të zierë fasulet
Kliko per me shume info

Megjithatë, një përpjekje të fundit do ta bëjë sërish, për atë që është edhe objektivi më ambicioz i bardhezinjve.
“Dua të fitoj Championsin. Edhe pse e di se këtë trofe do ta fitojë ajo skuadër që do të jetë më në formë në muajin mars. Shpresoj dhe uroj që të jetë Juventusi”, thotë legjenda e portës së “Zonjës së vjetër”.

LEXO EDHE:  Bilbao i rrëmben një pikë Realit

E ardhmja? Të paktën për momentin Buffon nuk mendon as për karrierën si trajner dhe as për ndonjë post drejtuesi. Di vetëm sesi duhet të përballojë 90 minutat e fundit me fanellën e Juventusit…

“Ndeshja e fundit do të jetë njësoj si ajo e para, me një entuziazëm të madh dhe me krenari”, rrëfen Buffon.
Portieri i bardhezinjve ndihet krenar pikërisht për momentet e shkëlqyera të përjetuara gjatë karrierës së tij.

LEXO EDHE:  Xherdan Shaqiri ndryshon skuadër, ja ku do ta shohim tani

“Vitet e fundit kanë qenë shumë të suksesshëm, megjithatë nuk mundem t’i harroj vitet e Botërorit, apo mbërritjen te Juventusi pasi lash mes vuajtjesh Parmën”, thotë Gianluigi Buffon.
Numërimi mbrapsht për të sapo ka nisur, por më parë duhet të mendojë vetëm ndjekjen e ëndrrës së tij: kupa me “veshët e mëdhenj”./Top Channel

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here