FOTO/ Bie borë në Prishtinë, meteorologet: Temperaturat deri në -4

Kliko per me shume info

Kanë nisur reshjet e dëborës në Prishtinë. Ashtu sic ishte paralajmëruar nga meterologët, gjatë orëve në vijim do të ketë reshje të dobëta dëbore.

Pas kësaj situate meteorologjike temperaturat minimale parashihen të zbresin deri -4 gradë Celsius.

Kliko per me shume info

Po sipas IHMK-së, kjo gjendje e motit do të jetë e paqëndrueshme, sepse nga dita e martë e tutje do të ketë ngritje në fushat termike dhe barike, duke bërë që merkuri në termometër të shënoj vlera deri në 12 gradë Celsius.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.