Bora mbulon vendin, në Korçë trashësia shkon deri në 30 cm

Kliko per me shume info

Në zonat juglindore dhe veriore të vendit, që prej mbrëmjes së djeshme kanë nisur reshjet e borës.

Mësohet se në Dardhë të Korcës trashësia e borës ka shkuar deri në 30 cm.

Kliko per me shume info

Në akset rrugore Korçë-Pogradec dhe Korçë-Kapshticë, trashësia arrin në 5 cm.

Megjithatë, për momentin nuk ka bllokim apo vështirësi qarkullimi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.