“Ja arsyeja pse Saimir Trafiku ja kishte dhënë patentat e anijeve Sotës”

Kliko per me shume info

Pas ngjarjes se fundit ku sërish është i përfshirë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Me një status në Facebook, Berisha, risjell në vëmendjen e qytetarëve dy çështjet që përfshihnë direkt Tahirin në trafik droge.

Kliko per me shume info

Avokati dixhital denoncon:
– 1 milion dollare te gjetura tek makina e Orestit jane te Saimir Trafikut
– Avokati i perbashket i te dy te pandehurve eshte shkelje flagrante e ligjit dhe deshmon aferen e perbashket midis te dyve!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Pershendetje Dr! Paret e gjetura ne makinen e Orestit njelloj si dhe patentat sipas nje burimi shume te afert me Orestin jane te Sajmir Tahirit.

Kurse angazhimi i avokatit te Sajmirit per mbrojtjen e Orestit perben veper penale Mbrojtja e tahirit dhe orest sotes me te njejtin avokat duhet te ndalohet nga prokuroria pasi konflikti i interesave midis te dyve eshte demtim i drejtesise.

Rakordimi i mbrojtjes midis dy te pandehurve e ben dhe avokatin subjekt te ligjit penal.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.