Digjet “Benzi” i një polici në Vlorë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Kliko per me shume info

Makina e një efektivi të policisë është djegur orët e para të mëngjesit të ditës së sotme në Vlorë. Makina ka qenë e parkuar në lagjien ‘Pavarësia”.

Dyshohet që zjarrëvënia të ketë qënë e qëllimshme pasi në pjesën e përparme tek motorri është konstatuar lëndë djegëse.

Kliko per me shume info

Informacioni paraprak

Më datë 21.11.2017, rreth orës 03:10, Salla Operative Vlorë është njoftuar prej një telefonate se në lagjen “Pavarësia”, pranë palestrës se Mundjes, një mjet ka marrë flakë.

Shërbimet policore dhe ai zjarrëfikës kanë shkuar menjëherë prane vendit të ngjarjes ku kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve të zjarrit, prej nga të cilat mjeti është dëmtuar pjesërisht në pjesën e përparme.

Mjeti i djegur tip ”Benz” është në pronësi të shtetasit Z.Z. (punonjës policie në Komisariatin e Policisë Vlorës).

Dyshohet që zjarrëvënia të ketë qënë e qëllimshme pasi në pjesën e përparme tek motorri është konstatuar lëndë djegëse.
Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.