“Benzi” humb kontrollin dhe del jashtë rruge, plagosen babë e bir në Berat

Dy persona, babë e bir dhe një person tjetër kanë mbetur të plagosur në një aksident automobilistik. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Poshnje-Ura Vajgurore ku makina Benz me targa AA118AB, ka humbur kontrollin dhe ka dal jashtë rruge.

Për pasojë janë dëmtuar lehte drejtuesi i mjetit Armando Osoja 37 vjeç, banues në lagjen Çirim, Berat dhe djali i tij.

LEXO EDHE:  Rriten taksat për 17 profesione të lira, të gjithë të paguajnë TVSH
Kliko per me shume info

“Pasagjeri tjetër që ndodhej në mjet shtetasi R.S, 33 vjeç, banues në Ura Vajgurore, po merr ndimë mjeksore në Spitalin e Traumës, Tiranë, paraprakisht jashtë rezikut për jetën”, sqaron policia.

Policia thotë se nga testi alkoolit i kryer me aparatin Drager drejtuesi mjetit ka rezultuar në gjendje të dehur.

Ndërkohë drejtuesi i mjetit Armando Osoja është arrestuar nga policia.

LEXO EDHE:  Kapet furgoni me drogë në Fier, 6 persona përfundojnë në polici

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rethit Gjyqësor Berat për veprat penale “Drejtim i mjetit në mënyrë të parregullt’’ dhe ‘’Shkelje të rregullave të qarkullimit’’, parashikuar nga nenet 291 dhe 290 të Kodit Penal.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here