Bënte sekserin e punësimeve/ Arrestohet polici ushtarak

Ditën e sotme policia e Vlorës ka bërë të mundur finalizimin me sukses të Operacionit   ”REKRUTIMI”.

Burimet policore njoftojnë se në pranga kanë rënë dy shtetasit, D.K, 23 vjeç, banues në Vlorë, me detyrë punonjës i Policisë Ushtarake në Vlorë dhe E. V, 23 vjeç, banues në Vlorë.

Kliko per me shume info

Të arrestuarit në bashkëpunim me njëri- tjetrin i kanë marr një shtetasi, një shumë vlerash monetare prej 2000 Euro me premtimin se do ta ndihmonin të punësohej në Strukturën e Forcave të Armatosura.

LEXO EDHE:  I dënuar 13 vjet për mashtrim, ekstradohet nga Hungaria

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale shumën e vlerave monetare prej 2000 Euro.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprën penale të “Korrupsionit pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike, kryer në bashkepunim”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here