Basha nxjerr tri datat: Ja tri udhëtimet e Saimir Tahirit me zotërinë 800 mijë eurosh në Itali

Kliko per me shume info

Opozita nxjerr fakte të reja në lidhje me Saimir Tahirin dhe Lefter Sotën. Lulzim Basha thotë se Kryeministri Rama mbron Saimir Tahirin, pasi sipas tij, “kjo është e vetmja mënyrë për të mbrojtur veten”.

Përmes një postimi në Facebook, Basha iu referua sërish ‘burimeve të sigurta’, që sipas tij informojnë se ish-ministri dhe i arrestuari në Elbasan, Orest Sota kanë udhëtuar së bashku drejt Italisë.

Kliko per me shume info

Postimi i plotë i Bashës:
Sa më shumë përpiqet Edi Rama të mbrojë Tahirin, aq më shumë i del boja si i lidhur me krimin dhe përfitues i tij. Rama po gënjen prapë për llogari të Tahirit, sepse kjo është e vetmja mënyrë për të mbrojtur veten e tij. Tahiri dhe Sota janë bashkëpunëtorë në trafikun e milionave të drogës dhe po përpiqen cdo minutë të fshehin provat.
Burime të sigurta informojnë se:

1. Tahiri dhe Sota kanë udhëtuar bashkë për në Itali, me datë 2 Gusht 2016 nga Porti i Durrësit. Ata janë larguar nga Italia bashkë dhe janë rikthyer në Shqipëri me datë 7 Gusht 2016 me të njëjtën linjë.

2. Me 1 Shtator 2017 Tahiri dhe Sota janë larguar bashkë nga Shqipëria nëpërmjet Muriqanit dhe janë kthyer bashkë me datë 3 Shtator 2017 po nëpërmjet Muriqanit.

3. Në 6 Shtator 2017 Orest Sota ka dalë nga Shqipëria duke përdorur makinën e Tahirit.
Fakte të tjera tronditëse pritet të publikohen së shpejti. Edi Rama dhe qeveria e tij janë të zhytur në krim dhe të kapur nga krimi. Largimi i tyre është imperativ kombëtar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.