Basha akuza qeverisë: Krimi nuk po zhvillohet më në rrugë, por në banka

Kliko per me shume info

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar me akuzat e tij ndaj qeverisë për lidhjet e saj me krimin e organizuar.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Basha deklaroi pasditen e sotme se krimi me qeverinë “Rama 2” në krye, është fuqizuar së tepërmi.

Kliko per me shume info

Sipas Lulzim Bashës, forma më e rrezikshme e krimit, është se tashmë janë bërë bashkë krimineli, qeveritari dhe bankieri, e kësisoj aktivitetet kriminale nuk zhvillohen më në rrugë, por nëpër banka.

Sipas Bashës projekti më i ri i qeverisë i cili vijon të zhvillohet është trekëndëshi i krimit “Qeveri, sistem bankar, krim”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.