Gjeti forcën të shkruante për vdekjen e Adelës, balerina shqiptare: Më fal se po tregohem egoiste

Kliko per me shume info

Shkrime dhe dhimbje vazhdon të përcillen për Adelën, gazetaren bukuroshe e cila humbi jetën këtë të djelë nga një atak kardiak.

Pas shumë ditësh, reagon një mike e saj shumë e mirë, balerina e njohur Isida Mollaymeri.
Një dedikim prekës bëri edhe e cila ka publikuar vazhdimisht momente që kanë kaluar bashkë.

Kliko per me shume info

Ajo ka shkruajtur në një postim në Instagram gjithcka ka menduar për të, duke shprehur hapur dhimbjen për largimin që në moshën 31-vjecare.

“Adel do doja shumë të tregoja dicka tani, kam dicka në shpirt që më duhet të ta them patjetër…Në fakt po ta tregoj me atë timen se po shoh një yll që shkëlqen më shumë se të tjerët… e ti je ai ylli e sigurt se te telenovela që ti bëje shaka se unë e shoh përditë prej Flamures gjasme ,Kushi thot që njerzit që vdesin kthehen në një yll që na ndricojnë nga lart…
Ti e di unë gjithmonë I tregoj gjërat se më duket sikur lirohem ,dhe do vazhdoj ta bëj,e ti si gjithmonë do më dëgjosh e di … Kam ardhur shumë herë kam qarë tek ti por kurrë se kisha menduar që do të të qaja ty … Duhet ti them dhe faleminderit nga zemra të gjithë njerzve që më kan shkruar për ty,po nuk kam pasur fuqi ta bëj ,a e di sa bukur më kan shkruar,a e di sa shumë janë???
Më duhet dhe të mbaj premtimet që i them mamit e miqve tanë se nuk do qajmë me … Të gjith më thonë se sështë mirë për ty të postoj video – foto se sje e qet , e as për mua sështë mirë … E besoj ktë gjë plotësisht po as vet se di pse veproj ndryshe.U premtoj të gjithve se nuk do postoj me por prap shoh cdo foto tonën e cdo video që kemi bërë…
Më duket sikur kshu të kam më afër,më duket sikur kshu e largoj të vërtetën… Më fal se ndoshta po tregohem egoiste që po bëj atë që më bën të ndihem më mirë në vend që të bëj atë që duhet e që na e thonë njerzit që na duan …E di që ti do që ne të përballemi me të vërtetën sepse ti e bëje gjithmonë ktë…
Të gjith flasim me njëri – tjetrin dhe e gënjejmë se sdo qajmë më se do bëhemi mirë e se do bëhemi të fortë për ty,po secili nga në është strukur në guackën e tije dhe me atë mënyrën e vet mundohet të sillet sikur është mirë… po unë e di që prap forcën për tu ngritur e për të mbajtur prentimet do na e japësh prap ti… të dua my A…”

Adel do doja shume te tregoja dicka tani,kam dicka ne shpirt qe me duhet te ta them patjeter…Ne fakt po ta tregoj me ate timen se po shoh nje yll qe shkelqen me shume se te tjeret… e ti je ai ylli e sigurt se te telenovela qe ti beje shaka se une e shoh perdite prej Flamures gjasme ,Kushi thot qe njerzit qe vdesin kthehen ne nje yll qe na ndricojne nga lart…Ti e di une gjithmone I tregoj gjerat se me duket sikur lirohem ,dhe do vazhdoj ta bej,e ti si gjithmone do me degjosh e di … Kam ardhur shume here kam qare tek ti por kurre se kisha menduar qe do te te qaja ty … Duhet ti them dhe faleminderit nga zemra te gjithe njerzve qe me kan shkruar per ty,po nuk kam pasur fuqi ta bej ,a e di sa bukur me kan shkruar,a e di sa shume jane???Me duhet dhe te mbaj premtimet qe i them mamit e miqve tane se nuk do qajme me … Te gjith me thone se seshte mire per ty te postoj video – foto se sje e qet , e as per mua seshte mire … E besoj kte gje plotesisht po as vet se di pse veproj ndryshe.U premtoj te gjithve se nuk do postoj me por prap shoh cdo foto tonen e cdo video qe kemi bere… Me duket sikur kshu te kam me afer,me duket sikur kshu e largoj te verteten… Me fal se ndoshta po tregohem egoiste qe po bej ate qe me ben te ndihem me mire ne vend qe te bej ate qe duhet e qe na e thone njerzit qe na duan …E di qe ti do qe ne te perballemi me te verteten sepse ti e beje gjithmone kte…Te gjith flasim me njeri – tjetrin dhe e genjejme se sdo qajme me se do behemi mire e se do behemi te forte per ty,po secili nga ne eshte strukur ne guacken e tije dhe me ate menyren e vet mundohet te sillet sikur eshte mire… po une e di qe prap forcen per tu ngritur e per te mbajtur prentimet do na e japesh prap ti… te dua my A…

A post shared by Isida Mollaymeri (@isidamollaymeri) on

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.