Pranga 45-vjeçarit në Lushnjë, qëlloi me thikë djalin dhe gruan

Kliko per me shume info

Një 45-vjecar ka rënë në prangat e Policisë pasi gjatë një sherri në familje ka plagosur me thikë djalin dhe gruan.

Policia bën me dije se në pranga ka rënë shtetasi Shpresim Gj., 45 vjeç, banues në Dushk, Lushnje.

Kliko per me shume info

Sipas burimeve, arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesë, për motive të dobëta ka qëlluar me thikë bashkëshorten, shtetasen M.Gj, 43 vjeçe, dhe djalin e tij, shtetasin M.Gj, 18 vjeç, duke j’u shkaktuar dëmtime të lehta.

Ata kane marre ndihme ne spital dhe ndodhen jashte rrezikut per jeten.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.